Dátum: 19. septembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Mesto ponúka dotáciu na kontajnerové stanovištia

O príspevok je možné požiadať len v prípade vlastníckeho vzťahu k pozemku alebo nájmu.

Bratislava ponúka záujemcom dotáciu na kontajnerové stanovištia. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti. Požiadať o dotáciu vo výške 3 320 eur na vytvorenie či rekonštrukciu kontajnerového stanovišťa je možné do 30. septembra. Záujemcovia môžu použiť aj jednu z troch mestom ponúkaných projektových dokumentácií kontajnerových stanovíšť, ktoré sú výsledkom súťaže Kontajnerové stojisko pre Bratislavu,“ uvádza mesto.

Mesto ponúka dotáciu na kontajnerové stanovištia

Zberné nádoby na odpad sú podľa mesta nutnosťou pre každý bytový dom. „Aj z dôvodu svojej veľkosti a potrebnému množstvu tvoria významnú časť verejného priestoru. Ich vzhľad a kvalita prevedenia teda ovplyvňujú kvalitu nášho okolia,“ myslí si samospráva. V ideálnom prípade sú zberné nádoby skryté, no nie každý bytový dom má túto možnosť. Preto môže byť riešením sústrediť ich na jedno miesto a oddeliť od okolia vytvorením kontajnerového stanovišťa. Výhody kontajnerových stanovíšť spočívajú v tom, že prístup k nim majú výhradne obyvatelia bytového domu, zabraňujú zhromažďovaniu odpadu z okolia a zabraňujú jeho rozfúkaniu. „Vďaka zelenej streche či stenám môžu dokonca skrášliť okolie doplnením zelene,“ dodáva mesto.

Momentálne je o dotáciu možné požiadať len v prípade vlastníckeho vzťahu k pozemku alebo už existujúceho nájmu. „Podobnú dotačnú schému pripravujeme aj na rok 2022,“ dopĺňa samospráva. Viac informácií o dotácii je na webovej stránke bratislavskisusedia.sk/temy/kontajnerove-stojiska.

Pridaj komentár