Dátum: 24. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Mesto je pripravené na zimnú údržbu, avizuje niekoľko vylepšení

Sypače sú pripravené na prvé menšie preventívne zásahy, najmä v kopcoch a na mostoch.

Bratislava je pripravená na zimnú údržbu, tento rok avizuje niekoľko vylepšení. „Sypače sú v prípade potreby pripravené na prvé menšie preventívne zásahy, najmä v kopcoch a na mostoch,“ informuje magistrát na sociálnej sieti. Ako dodáva, na zimu sa pripravuje po celý rok. „Počas roka je potrebné aplikovať protišmykové povrchy priechodov a priľnavejšie povrchy kritických úsekov ciest, inštalovať senzory, ktoré dispečingu poskytnú aktuálne dáta o poveternostných podmienkach a stave ciest, zabezpečiť potrebnú techniku a personál a nastaviť zimný operačný plán,“ vysvetľuje magistrát.

Na zimnú sezónu 2021/22 pripravili ďalšie vylepšenia. Medzi tie patria extra sypače a inertný posypový materiál na kopcovité úseky, ktoré budú v prípade potreby ošetrovať cesty nepretržite, či použitie špeciálneho asfaltu s drsnejšou štruktúrou a priľnavejšími vlastnosťami pri výmene povrchu vozovky na Molecovej. „Na viacerých nikách pri zastávkach MHD v kopcoch testujeme špeciálny protišmykový povrch Tyregrip,“ konštatuje mesto s tým, že tento rok použije aj viac techniky a personálu na údržbu chodníkov a zastávok MHD. Ďalším vylepšením je osadenie nových senzorov pre efektívnejšie rozhodnutia dispečingu, prepojenie vozidlových kamier s dispečingmi zimnej údržby, Dopravným podnikom Bratislava a Mestskou políciou Bratislava.

Počas poslednej zimnej sezóny samospráva zabezpečila viac techniky a personálu na údržbu chodníkov, kvalitnejšie zimné pneumatiky pre mestskú hromadnú dopravu (MHD), nepretržité odhŕňanie kritických kopcovitých úsekov, efektívnejšie rozdelenie rajónov pre sypače, fungujúci mestský dispečing, zapojenie Komunálneho podniku Bratislavy do zimnej údržby v Ružinove, Novom Meste, Rači a Vajnoroch, kvalitnejšie dáta z nových senzorov pre mestský dispečing a linku zimnej údržby pre obyvateľov na hlásenie neprejazdných komunikácií.


Pridaj komentár