Dátum: 24. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Mestská polícia bude mať od decembra vysunuté pracovisko v Rači

Rastúci počet mestských policajtov umožní ich umiestnenie aj v ďalších lokalitách.

Bratislavská mestská polícia (MsP) bude mať od decembra nové vysunuté pracovisko v Nemeckom kultúrnom dome v Rači. V súčasnosti mestskí policajti pôsobia v piatich okresných veliteľstvách a na Útvare zásahovej jednotky a kynológie s celomestským pôsobením. „Rastúci počet mestských policajtov umožní ich umiestnenie aj v ďalších lokalitách. Prvým takýmto miestom je mestská časť Rača. V lete 2022 by sme sa mali nasťahovať aj do stanice na Stavbárskej ulici vo Vrakuni,“ uvádza MsP na svojej webovej stránke.

Náčelník MsP Miroslav Antal a starosta Rače Michal Drotován podpísali zmluvu o prenájme priestoru v Nemeckom kultúrnom dome. Miestne zastupiteľstvo im miestnosť na treťom poschodí kultúrneho domu prenajalo za symbolické jedno euro na rok. Na vysunutom pracovisku budú pôsobiť dvaja okrskári vyčlenení práve pre potreby tejto mestskej časti. „Počas úradných hodín ich bude dopĺňať preventistka a priestupkár. Umožní nám to dôvernejšie poznať situáciu v mestskej časti, hľadať efektívnejšie riešenia problémov a najmä pôsobiť preventívne,“ vysvetlila MsP. Nápomocní budú pri riešení bežných udalostí, ale aj pri veľkých podujatiach, akými sú vinobrania alebo hody.

Od decembra nájdu obyvatelia Rače MsP v Nemeckom kultúrnom dobe vždy v utorok od 15:00 do 17:00 a vo štvrtok od 12:30 do 14:30. Úradné hodiny budú v budúcnosti reflektovať potreby Rače a kapacitné možnosti MsP.

Pridaj komentár