Dátum: 22. novembra 2020 Autor: SITA Komentáre: 0
Dopravní policajti pátrajú po vodičovi, ktorý ušiel z miesta nehody

Policajti vyzvali svedkov nehody, ktorá sa stala 12. novembra v uliciach Starého Mesta v Bratislave, aby poskytli bližšie informácie k jej priebehu.

Dopravní policajti pátrajú po vodičovi, ktorý 12. novembra v uliciach Starého Mesta v Bratislave zrazil chodca a z miesta nehody ušiel bez toho, aby zranenému poskytol prvú pomoc. Informovala o tom vo svojom profile na sociálnej sieti Polícia SR – Bratislavský kraj. Zároveň vyzvala svedkov nehody, aby poskytli bližšie informácie k jej priebehu. Urobiť tak môžu na bezplatnom čísle polície 158 či osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení. Kontaktovať ich môžu aj cez profil Polícia SR – Bratislavský kraj formou súkromnej správy.

Dopravní policajti pátrajú po vodičovi, ktorý ušiel z miesta nehody

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave v tejto súvislosti pripomenulo, že povinnosťou vodiča, ktorý sa zúčastnil na dopravnej nehode, je bezodkladne zastaviť vozidlo a zdržať sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky po nehode, keďže by to ovplyvnilo zistenie, či pred jazdou alebo počas jazdy požil alkohol alebo inú návykovú látku. Účastník dopravnej nehody je povinný ohlásiť dopravnú nehodu policajtovi, poskytnúť v rámci svojich schopností prvú pomoc zranenej osobe a privolať záchrannú službu. Policajti upozornili, že neposkytnutie prvej pomoci má v zmysle ustanovení Trestného zákona právne dôsledky. Ďalej pripomenuli, že povinnosťou účastníkov dopravnej nehody je aj zotrvať na mieste nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne vrátiť po poskytnutí či privolaní pomoci. Mali by sa tiež zdržať konania, ktoré by ovplyvnilo následne vyšetrenie dopravnej nehody, napríklad premiestnenie vozidiel.

Pridaj komentár