Dátum: 6. septembra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Do vynovených priestorov školy na Skalickej ceste nastúpia žiaci na budúci týždeň

Do vynovených priestorov Školy pre mimoriadne nadané deti na Skalickej ceste v Bratislave nastúpia žiaci na budúci týždeň.

Ako informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, po tom, čo na začiatku prázdnin zachvátil priestory školy požiar, sa opätovne otvárajú jej brány. „Budova školy na Skalickej ceste prešla v rekordne krátkom čase rekonštrukciou a žiaci sa už budúci týždeň vrátia do vynovených priestorov,“ uviedla Forman.

„Aktuálne finišujeme so zariaďovaním školy. Montujeme nábytok, dokončujeme drobné elektroinštalačné práce a kabeláž. Tento týždeň ešte čakáme na správu od hygieny. Žiaci sa v prvom týždni budú venovať mimoškolským aktivitám a do vynovených priestorov školy nastúpia od pondelka 11. septembra,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba. Požiar, ktorý vypukol 1. júla zničil priestory prvého poschodia, najmä zborovne, chodby, kabinetu, kuchynky a poznačil aj zvyšok školy. BSK ako zriaďovateľ školy a vlastník budovy okamžite pristúpil k sanácii škôd a vykonal všetky opatrenia na stabilizáciu budovy.

„Vybraný zhotoviteľ musel najskôr priestory vyprázdniť a vyčistiť,“ poznamenala Forman s tým, že rekonštrukcia pozostávala z odstránenia zhoreniska, búracích prác, demontáže podláh, výmeny požiarom poškodených okien, opravy časti vonkajšej fasády, omietok, dekontaminácie priestorov a tiež rekonštrukcie elektroinštalácie. Následne pristúpili k ďalším prácam ako sú nové omietky, podlahy, okná či kazetové podhľady. „Práce bolo nevyhnutné vykonať nielen v mieste požiaru, ale aj na ostatných poschodiach z dôvodov silného zadymenia a prítomnosti toxických častíc po požiari,“ dodala.

Zároveň vykonali hygienické a toxikologické merania priestorov, ktoré zabezpečoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

Viac na Bratislavský kraj

Pridaj komentár