Dátum: 13. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Do Bratislavy prichádzajú Šmolkovia

Už zajtra, 14. februára 2024 sa otvoria brány nového dobrodružného detského parku s názvom ŠMOLKOVIA – Magický svet. Nájdete ho v Sport Mall Bratislava.

Šmolkovia v novom šate

Kto by ich nepoznal? Sú malí a modrí a sú tu s nami už 65 rokov, kedy tvorca komiksov Peyo vytvoril prvých šmolkov. Preslávili sa však až začiatkom 80. rokov, kedy odštartoval seriál o šmolkoch, ktorý bol vysielaný takmer po celom svete. V súčasnosti sa už šmolkovia objavujú aj v celovečerných filmoch či seriáloch, ktoré využívajú modernú audiovizuálnu technológiu.

Tvorcovia tohto dobrodružného detského parku chceli vytvoriť centrum, kde sa deti budú zabávať ale aj vzdelávať. Šmolkovská dedinka je plná prekvapení. Môžete sa premeniť na malého šmolka, naučiť sa šmolkovskú reč a stretnete sa aj so zlým Gargamelom či kocúrom Azraelom. Dedinka sa rozprestiera na celom poschodí nákupného centra. O poschodie nižšie nájdete ďalšie atrakcie ako detské ihrisko, skákacie hrady, lego či virtuálnu realitu. K dispozícii je aj malé občerstvenie.

Okrem zábavy je cieľom inšpirovať deti k ochrane životného prostredia. Zábavnou formou sa dozvedia prečo je nutné chrániť prírodu, o klimatických zmenách ale aj o živote v lese na Slovensku. Pripravený je aj vzdelávací program pre školy, ktorý má učiteľom pomôcť s deťmi hovoriť o témach týkajúcich sa ochrany prírody.

Viac informácií o atrakciách, vstupenkách a otváracích hodinách sa dozviete TU.

Pridaj komentár