Dátum: 7. februára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Colníci zaistili vyše 700 fliaš nelegálneho vaječného koňaku

Príslušníci finančnej správy Colného úradu (CÚ) Bratislava našli v cukrárenskej prevádzke 746 fliaš nelegálneho vaječného koňaku. Ako informovala hovorkyňa CÚ Bratislava Drahomíra Adamčíková, alkohol nebol označený kontrolnou známkou a prevádzkovateľ výrobne nemal zákonné povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu.

Hliadka preverila v januári podnet na predaj alkoholu priamo v prevádzke. „V rámci miestneho zisťovania colníci urobili kontrolný nákup, zaplatili 25 eur za 0,75 l fľašu s označením Domáci vaječňák čokoláda,“ uviedla hovorkyňa. Následná kontrola prevádzkových a skladových priestorov ukázala, že v obchode sa v regáloch nachádzajú fľaše, ktoré neboli označené kontrolnou známkou. Išlo o 475 fliaš s označením Domáci vaječňák tahitská vanilka a 271 kusov fliaš s označením Domáci vaječňák čokoláda.

Daňový subjekt nebol evidovaný ako držiteľ povolenia na predaj spotrebiteľského balenia liehu podľa zákona. „Právnická osoba nevedela preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia spotrebiteľských balení liehu, nakoľko fľaše vaječného likéru vyrábala vo svojom prevádzke,“ doplnila hovorkyňa.

Pridaj komentár