Dátum: 11. októbra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Colníci našli u Číňana na Starej Vajnorskej falošné kartičky Pokémon aj Fifa World Cup

Tisícky zberateľských kartičiek a obalov Pokémon, Fifa World Cup a obalov EURO 2024 našla hliadka finančnej správy z Colného úradu Bratislava u 54-ročného Číňana.

Na ulici Stará Vajnorská v hlavnom meste sa hliadka zamerala na kontrolu motorového vozidla so slovenskou poznávacou značkou. Jeho vodičom bol občan čínskej národnosti, ktorého colníci vyzvali, aby sprístupnil úložný priestor a interiér vozidla. Objavili v ňom tovar, ktorý vykazoval znaky porušovania práva duševného vlastníctva. Škodu vyčíslili na viac ako 6 000 eur. V kartónových krabiciach bolo 510 balíkov kariet Pokémon, 29 obalov Pokémon, 588 kusov kartičiek Fifa World Cup a 24 kusov obalov EURO 2024. Prepravca nevedel predložiť potrebné doklady o pôvode a spôsobe nadobudnutia, preto tovar skončil v rukách príslušníkov finančnej správy.

Podobný prípad riešili na ulici Stará Vajnorská aj v apríli. Vtedy objavili vo vozidle občana čínskej národnosti 3 508 balíčkov zberateľských kariet Pokémon a 184 obalov na tieto kartičky. Ak by sa tieto obľúbené kartičky pre deti dostali na trh a predali sa ako originál, škoda by predstavovala 22 692 eur. Takúto stratu vyčíslil majiteľ ochrannej známky. „V oboch prípadoch sa robia kroky podľa zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi. Páchateľovi hrozí pokuta až do výšky 67-tisíc eur, prípadne trestné stíhanie,“ uviedla hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková.

Pridaj komentár