Dátum: 12. októbra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Policajti zadržali a obvinili dvoch obchodníkov s heroínom

Bratislavskí policajti zadržali a obvinili dvoch obchodníkov s heroínom. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, 63-ročný Ján R. a 40-ročný Ján R. čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaného formou spolupáchateľstva.

Podľa polície obaja muži na území druhého bratislavského okresu, počas niekoľkých rokov zadovažovali, prechovávali a následne za finančnú odmenu distribuovali koncovým užívateľom heroín. Predaj realizovali na rôznych miestach, najmä však v rodinnom dome, v ktorom vykonali domovú prehliadku. Počas nej zadržali oboch mužov a zaistili aj predmety obsahujúce práškový materiál, ktorý následne zaslali k expertíznemu skúmaniu. Analýzou zistili, že išlo o heroín, pričom zaistené množstvo zodpovedalo celkovo 743 bežným jednorazovým dávkam drogy.

Oboch mužov umiestnili v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet k ich väzobnému stíhaniu. V prípade preukázania viny im hrozí desať až pätnásť rokov za mrežami.


Pridaj komentár