Dátum: 21. októbra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Časť Jantárovej cesty v Petržalke bude cez víkend uzatvorená

Časť Jantárovej cesty v bratislavskej Petržalke bude cez víkend 22. – 23. októbra úplne uzatvorená. Dôvodom je veľká prekládka plynovodu a telekomunikačných sietí v rámci výstavby električkovej trate do Petržalky. „Jantárova cesta bude úplne uzatvorená v úseku od otočiska mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Vyšehradskej ulici po odbočenie na Jasovskú,“ uvádza magistrát Bratislavy na sociálnej sieti s tým, že obchádzková trasa povedie po ulici Vyšehradská, Budatínska a Lietavská.

Časť Jantárovej cesty v Petržalke bude cez víkend uzatvorená

Úsek bude uzatvorený počas soboty a nedele v čase od 7:00 do 21:00. „Doprava bude po Jantárovej ceste spustená medzi 21:00 a 7:00, keď na nej budú premávať aj nočné spoje MHD,“ konštatuje mesto s tým, že ak s prácami skončia skôr, premávka bude obnovená.

Zmeny sa počas víkendu dotknú aj liniek MHD. Linka 95 bude počas obmedzenia premávať po svojej trase v úseku Muchovo nám. – Lúčanka a ďalej pokračovať po Betliarskej ulici na konečnú Depo Petržalka. Na zmenenej trase obojsmerne obslúži zastávky Ľubovnianska, Bzovícka, Betliarska a Depo Petržalka. Obojsmerne nebude obsluhovať konečnú zastávku Vyšehradská. „Zo zastávky Vyšehradská bude možné použiť linku 93 alebo peší presun k zastávke Lúčanka na linku 95,“ konštatuje mesto.

Na linke 93 príde iba k čiastočnej zmene trasy spojov z Depa Petržalka, ako aj do Depa Petržalka. Medzi zastávkami Ľubovnianska a Vyšehradská pôjdu obchádzkou cez Jantárovú cestu, Lietavskú, Budatínsku a Vyšehradskú. „Výjazdové a dojazdové spoje mimoriadne obslúžia aj zastávky Lúčanka, Znievska a Budatínska (na Lietavskej ul.),“ priblížil magistrát s tým, že výjazdové spoje linky z Depa Petržalka pôjdu o päť minút skôr než obvykle. Spojov na riadnej trase Hlavná stanica – Vyšehradská sa výluka nedotkne.


Pridaj komentár