Dátum: 17. júna 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Cabrio bus bude premávať každú nedeľu z Patrónky na Železnú studničku

Autobus bez strechy bude jazdiť počas leta v prípade priaznivého počasia ako posilový spoj linky 43.

V Bratislave bude premávať každú nedeľu z Patrónky na Železnú studničku Cabrio bus. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec. „DPB nasadí do premávky unikátny autobus bez strechy. Každú letnú nedeľu od 20. júna do 29. augusta posilní Cabrio bus linku 43 z Patrónky na Železnú studničku,“ uviedol hovorca. Jazda týmto špeciálnym vozidlom bude bezplatná.

Autobus bude premávať ako posilový spoj linky 43 po časti trasy Patrónka – Červený most – Partizánska lúka – Klepáč – Deviaty mlyn – Železná studnička a späť, a to každých 40 minút medzi 10:00 a 18:00. Na konečnej Železná studnička bude mať spoj 20 minútovú prestávku. „Bratislavský lesopark je počas horúcich letných dní ideálnym miestom na schladenie. Keďže sa vynovený Cabrio bus tešil úspechu najmä najmenších cestujúcich, zážitková jazda bude od nedele súčasťou letných prázdnin,“ skonštatoval predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Cabrio bus bude vjazdiť podľa počasia. „Ak bude v deň výpravy dážď alebo nepriaznivé poveternostné podmienky, autobus nebude premávať. Pre informácie o výprave odporúčame cestujúcim sledovať zmeny a obmedzenia v doprave na webstránke DPB,“ vysvetlil Chlebovec a dodal, že vzhľadom na to, že sú v tomto vozidle miesta iba na sedenie, kapacita je obmedzená na 40 cestujúcich. Z bezpečnostných dôvodov nie je možné počas jazdy stáť.

Zdroj foto: facebook.com/Dopravný podnik Bratislava

Pridaj komentár