Dátum: 23. apríla 2021 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 0
Bývalý školnícky byt na ZŠ Jelenia sa zmenil na exkluzívnu jedáleň

Niekdajší školnícky byt v budove Základnej školy Dr. Ivana Dérera na Jelenej ulici čakal na rekonštrukciu desiatky rokov. Staré Mesto ho teraz zmenilo na vkusnú a modernú školskú jedáleň. 

„Základná škola na Jelenej nepotrebovala byt pre školníka, čo jej však akútne chýbalo, bola zodpovedajúca jedáleňRozhodli sme sa preto využiť tieto priestory práve na tento účel,“ vysvetlila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Vzhľadom na havarijný stav bytu išlo o rozsiahlu rekonštrukciu. „Linoleum nahradila gresová dlažba, odstránením priečok vznikol veľkorysý priestor. Výmenou prešli aj zničené okná, nevyhovujúce elektrické rozvody, kúrenie, kanalizácia.Bezpečnosť zvýšili protipožiarne dvere aj núdzové svetlá,“ vypočítava Lukáš Kamenistý, vedúci investičného oddelenia, ktoré rekonštrukciu zastrešovalo. 

Biele steny v kombinácii s mentolovou modrou miestnosť zútulnili a opticky zväčšili. Vydarenú rekonštrukciu doplnil vkusný – a ergonomický – mobiliár.

V priestoroch jedálne bola zrealizovaná aj rekonštrukcia dátových rozvodov a príprava na projektor- pre prípad, že by v budúcnosti bolo potrebné využiť miestnosť aj na iné účely.

Vytvorenie novej školskej jedálne zo školníckeho bytu na ZŠ Dr. Ivana Dérera na Jelenejje len jednou z rekonštrukcií, ktoré plánuje tento rok uskutočniťStaré Mesto. Na rekonštrukcie škôl a škôlok vyčlenila mestská časť vyše 625-tisíc eur.

Staré Mesto je zriaďovateľom 7 základných a 19 materských škôl. Školstvo je jednou z priorít Staromestského programu 2019 – 2022. Už vlani prešla úspešnou a vydarenou rekonštrukciou školská jedáleň Základnej školy s materskou školou M. Hodžu na Podjavorinskej ulici.

Pridaj komentár