Dátum: 20. júla 2023 Autor: Metropola Komentáre: 0
Bratislavské fontány – Nová tvár ikonickej fontány Družba

Na námestí Slobody v Bratislave sa v tieni storočnej histórie prezentuje nová a obdivuhodná tvár – zrekonštruovaná fontána Družba.

Rekonštrukcia fontány bola ambicióznym projektom, ktorý si vyžadoval precízne plánovanie a zručnú prácu. Pôvodná fontána, postavená v 80. rokoch, trpela opotrebovaním a technickými problémami. Aby sa vrátila do svojej bývalej slávy, museli sa odborníci postarať o dôkladné opravy a modernizáciu.

Bratislavské fontány – Nová tvár ikonickej fontány Družba
Atmosféra počas oficiálneho obnovenia prevádzky fontány Družba na bratislavskom Námestí slobody. Bratislava, 24. jún 2023. Foto: SITA/Jana Birošová

Jedným z najzaujímavejších prvkov rekonštruovanej fontány je nové osvetlenie. Farebná hra svetiel sa stala neoddeliteľnou súčasťou jej nočnej atmosféry. Po zotmení premení fontána námestie na rozprávkovú scénu, kde sa farebné lúče lúčia s vodnými prúdmi, vytvárajúc nádhernú a nezabudnuteľnú atmosféru.

Fontána Družba – Svetelná šou

Nový dizajn fontány Družba zahŕňa aj interaktívne prvky. Návštevníci majú možnosť sledovať nádhernú vodnú show, ktorá sa pravidelne koná každú hodinu. Nechýbajú ani moderné fontánové efekty, ktoré pôsobia na zmysly a pritiahnu pozornosť všetkých generácií.

Zrekonštruovaná fontána Družba sa tak stala novou pýchou námestia Slobody. Jej reštaurovanie nám prinieslo nielen estetický pôžitok, ale aj symbolické posolstvo o spojení minulosti s prítomnosťou. Stala sa miestom, kde sa stretávajú tradícia a inovácie, a návštevníci sa môžu tešiť z toho, že prežijú jedinečný zážitok pri pohľade na toto skvostné dielo.

Pridaj komentár