Dátum: 24. februára 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Bratislavská ZOO po mesačnej karanténe opäť otvorí svoje brány

Zoologická záhrada Bratislava (ZOO) po tridsiatich dňoch karantény začiatkom budúceho týždňa opäť otvorí svoje brány pre návštevníkov. Zatvorená bola od 27. januára pre úhyn husi podunajskej, u ktorej sa potvrdila vtáčia chrípka. Informovala o tom Diana Dúhová z odboru marketingu a vzdelávania bratislavskej ZOO s tým, že presný termín otvorenia oznámi zoologická záhrada neskôr.

„Veľmi sa tešíme, že v našej ZOO čoskoro opäť privítame návštevníkov. Hoci sme museli ísť do karantény, doteraz sa u žiadneho ďalšieho jedinca vtáčia chrípka neprejavila, a veríme, že tento stav pretrvá,“ povedala riaditeľka ZOO Bratislava Júlia Hanuliaková. Inšpektori z Regionálnej veterinárnej a potravinárskej správy (RVPS) podľa nej potvrdili, že ZOO môže byť opäť otvorená, naďalej však bude musieť dodržiavať nariadenia a odporúčania veterinárov.

ZOO Bratislava bude návštevníkom k dispozícii každý deň, v zimnej sezóne sú pokladne otvorené od 9:15 do 15:15, areál sa zatvára o 16:15. O tom, že jar je už za dverami, svedčí podľa Hanuliakovej aj to, že v ZOO pribudli novonarodené surikaty. Informácie o komentovaných kŕmeniach, pripravovaných podujatiach a presnom termíne otvorenia zverejní ZOO na svojom webe.

Pridaj komentár