Dátum: 5. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Bratislavská ZOO má nový prírastok

18. apríla sa bratislavská ZOO rozrástla o ďalšieho člena. Je ním samička ťavy dvojhrbej, ktorá dostala meno Lesia. Návštevníci môžu Lesiu vidieť vo vonkajšom výbehu v lesnej časti zoo.

Pribudnú v ZOO aj ďalšie prírastky?

Lesia sa narodila ako druhé mláďa matky Luny, ktorá patri medzi mladšie samice v stáde. Pôrod prebehol bez problémov a prvé dni po pôrode strávili mláďa s matkou spolu. Nakoľko bolo chladné počasie, zdržiavali sa vnútri v stajni. Ťava dvojhrbá je gravidná približne rok a rodí sa väčšinou jedno mláďa. Narodenie ťavy nie je v bratislavskej zoo ojedinelé. Minulý rok sa tu narodili až tri mláďatá. Všetky boli neskôr umiestnené v iných chovoch. Aktuálne sú v zoo v stáde tri samice, jeden samec a mláďa. Už teraz sa však odhaduje, že tento rok sa stádo rozrastie o jedno až dve mláďatá. Ďalšie mláďa by sa dokonca malo narodiť už tento mesiac.

Na nový ťaví prírastok sa môžete prísť pozrieť každý deň vrátane sviatkov. ZOO Bratislava je otvorená aj počas 8. mája, a to v čase od 9:00 do 19:00. Pre návštevníkov sú pripravené aj komentované kŕmenia a 8. mája sa bude v ZOO konať aj entomologický workshop.

Pridaj komentár