Dátum: 4. mája 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Z bratislavského lesoparku zmizne ďalší chátrajúci objekt

Z bratislavského lesoparku zmizne ďalšia ruina. Ako informuje hovorca magistrátu Peter Bubla, objekt starej lesnej správy pri kaplnke na druhom rybníku, známy aj pod názvom Hotel Verona, bude už o pár dní minulosťou. „Na základe dohody s hlavným mestom sme zrušili prenájom objektu starej lesnej správy súkromnej spoločnosti a túto budovu zbúrame,“ uviedol riaditeľ organizačnej zložky Karpaty štátnej spoločnosti Lesy SR Radomír Nečas.

Búracie práce sa začnú od pondelka 6. mája a mali by trvať približne štyri týždne. V dotknutom priestore bude počas prác obmedzený pohyb pre turistov. „Po odstránení ruín by sme na tomto mieste radi vytvorili plochu pre rekreačné využitie. Okrem toho plánujeme počas roka opraviť aj vybrané dlhšie úseky lesných ciest, ktoré zároveň slúžia ako cyklotrasy a turistické trasy, čím sa zvýši komfort návštevníkov pohybujúcich sa po nich,“ doplnil Nečas.

Postupne pribudnú na rôznych miestach aj viaceré prvky dreveného mobiliáru ako altánky a lavičky. Obnovia tiež striešky na lesných studničkách. „Všetky chátrajúce opustené budovy v priestore bratislavského lesoparku vlastnia súkromné subjekty, alebo štát, čo do značnej miery komplikuje ich odstraňovanie. Postupne však hlavné mesto v spolupráci s mestským lesmi hľadá riešenia tejto situácie,“ poznamenal Bubla.

Zo Železnej studničky už v minulosti zmizla stará schátraná reštaurácia Snežienka, odstránili aj zvyšky objektu bývalého školiaceho strediska ministerstva vnútra a pracujú na ďalších. „Verím, že v rokovaniach s majiteľmi týchto budov budeme úspešní a postupne sa nám podarí vyčistiť náš lesopark od škaredých a nebezpečných ruín,“ doplnil námestník primátora Jakub Mrva.

Pridaj komentár