Dátum: 6. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
V Slovnafte začali generálne revízie

V máji sa v Slovnafte začal jarný cyklus Generálných revízií, ktoré sú potrebné pre rafinériu nielen z hľadiska údržby a modernizácie zariadení ale aj z dôvodu zabezpečenia bezproblémového chodu technológií. Tieto činnosti sa opakujú pravidelne každých päť rokov. Tie tohtoročné budú najväčšie v histórii.

Ako budú revízie prebiehať?

Počas mája sa budú postupne realizovať činnosti spojené s odstavovaním a prípravou výrobných jednotiek do revízie. Prebehne čistenie, údržba a kontrola technického stavu, výmena opotrebovaných súčastí za nové a pri niektorých výrobných jednotkách aj kompletná modernizácia. Cieľom tejto revízie je zníženie energetickej náročnosti a zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti. Tohtoročné revízie budú Slovnaft stáť viac ako 130 miliónov EUR.

Vplyv revízie na obyvateľov

Revízia môže negatívne vplývať na život obyvateľov okolitých mestských častí, nakoľko sa môže objaviť zvýšená hladina hluku, zápachu a spaľovanie na poľných horákoch. Obyvatelia sa však nemusia báť, všetky činnosti sú planované, riadené a nie sú nebezpečné pre život. Aktuálne informácie je možné si pozrieť na webovej stránke Slovnaftu v časti Plánované činnosti v rafinérii a v aplikácii Sused Slovnaft.

Viac infomácií o revízii si môžete pozrieť aj vo videu nižšie.

Pridaj komentár