Dátum: 13. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Ružinov predstavil, ako by mal v budúcnosti vyzerať obnovený DK Trnávka

Odhadovaný rozpočet revitalizácie DK Trnávka na Bulharskej je približne tri milióny eur.

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren tento týždeň na sociálnej sieti predstavil, ako by mal v budúcnosti vyzerať roky chátrajúci Dom kultúry (DK) Trnávka na Bulharskej ulici. „DK Trnávka sme v uplynulom roku vypratali a aktuálne sa mu dočasne snažia vrátiť život dobrovoľníci zo Stret klubu, ktorí ho na vlastné náklady dávajú do aspoň trocha užívaniaschopného stavu,“ priblížil starosta s tým, že ide o dočasné riešenie pred tým, ako pristúpia k jeho komplexnej obnove.

Ako by mal v budúcnosti vyzerať obnovený DK Trnávka

Chren uviedol, že mestská časť má už hotovú štúdiu aj s orientačným rozpočtom, takže presne vedia, ako by mohol obnovený DK Trnávka o niekoľko rokov vyzerať. „Štúdiu pre nás spracovali renomovaní architekti priamo z fakulty architektúry a dizajnu,“ poznamenal s tým, že v blízkej budúcnosti čakajú samosprávu tri kroky. Prvým bude dopracovaný realizačný projekt, na ktorý nadviaže druhý krok – inžiniering a vybavovanie všetkých povolení. „Treťou, najzložitejšou vecou, bude získanie finančných zdrojov,“ dodal Chren.

Ako by mal v budúcnosti vyzerať obnovený DK Trnávka

Odhadovaný rozpočet revitalizácie DK Bulharská je približne tri milióny eur. „Plánom je získať naň peniaze z fondov EÚ, ako sa nám už podarilo na niektoré naše školy a škôlky,“ poznamenal starosta. Cieľom mestskej časti je obnoviť pôvodnú funkciu DK, so zameraním sa najmä na komunitné aktivity. „DK Bulharská nie je miestom na usporiadanie veľkých koncertov. Zachovaná však bude určite jeho unikátna veľká sála, vhodná na divadlá, menšie koncerty, ale aj tanec,“ doplnil.

Ako by mal v budúcnosti vyzerať obnovený DK Trnávka

Dom kultúry by mal prioritne slúžiť na rôzne krúžky a komunitné aktivity pre deti a dospelých. „Chýbať by nemal priestor pre seniorov, kaviareň, či reštauráciu, priestor pre výstavy a detský kútik, určený prioritne pre rodičov a deti z Trnávky. Predstaviť si viem aj jedno malé vysunuté pracovisko miestneho úradu,“ uzavrel starosta Ružinova.

Pridaj komentár