Dátum: 12. augusta 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Inca Collagen: Pre koho je vhodný kolagén a v ktorom veku najviac oceníte kvalitný doplnok výživy?

Nedostatok kolagénu v tele sa môže začať prejavovať už v mladom veku. Kolagén je prirodzene sa tvoriaca bielkovina, ktorú ľudské telo potrebuje najmä pre zdravú štruktúru chrupaviek, kože a ďalších tkanív. Má vplyv aj na rast zdravých vlasov a nechtov, na hojenie rán a zdravie zubov a ďasien. Keďže si ho telo časom nestíha samo vyrábať, kolagénové doplnky výživy sú vhodnou cestou, ako ho doplniť. Ale sú vhodné pre každého?

Inca Collagen: Pre koho je vhodný kolagén a v ktorom veku najviac oceníte kvalitný doplnok výživy?
zdroj: Inca Collagen

Výživové doplnky sa získavajú zväčša hydrolyzovaním živočíšneho kolagénu. Je nutné ho štiepiť na peptidy, ktoré ľudské telo dokáže zužitkovať, pretože samotná molekula kolagénu je príliš veľká na správne vstrebávanie. Z vedľajších produktov dobytka alebo rýb, ktoré sú bohaté na prírodný kolagén, sa preto hydrolytickým štiepením vytvoria kolagénové peptidy. Takýto doplnok potom môže slúžiť ľuďom na doplnenie kolagénu v tele. Dnes sa už vyrába aj kolagén špeciálne pre domáce zvieratá.

Pravdou je, že bežný dospelý človek môže kolagén užívať bez ohľadu na vek. Emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš popisuje jeho účinky: „Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože.“ Ale kedy sa to oplatí najviac? Záleží len od vás. Už okolo 25. roku života si telo tvorí čoraz menej kolagénu, práve okolo tridsiatky je preto optimálne začať s užívaním. Obzvlášť prospešný je kolagén pre seniorov, ktorí už môžu výrazne pociťovať zhoršenie stavu kĺbov, rednutie kostí či bolesti chrbtice. Pomôcť dokáže aj s ochabnutou, vráskavou pokožkou – samozrejme, nerobí zázraky na počkanie, ale aj v zrelom veku dodá telu silu a tvári jas.

Inca Collagen: Pre koho je vhodný kolagén a v ktorom veku najviac oceníte kvalitný doplnok výživy?
zdroj: Inca Collagen

Kvalitný doplnok má skrátka prospešné účinky na celé telo pre každého. Milujú ho ženy, kvôli jeho účinkom na pleť, vlasy a nechty, ale aj muži kvôli účinkom na pohybovú sústavu či rast vlasov. Kvalitou sa v tomto smere môže pochváliť česká značka Inca Collagen, ktorá je na trhu už 7 rokov. Svoj kolagénový hydrolyzát vyrába pomocou štiepenia kolagénu z morských rýb, čím vznikajú kolagénové peptidy so zachovanou štruktúrou helisy. Vďaka tomu je výsledný produkt bioaktívny, teda pre ľudské telo ľahko spracovateľný. Navyše ide o 100% čistý hydrolyzovaný rybí kolagén v prášku, bez aditív a príchutí, ktoré by mohli narúšať jeho účinok. Tento kolagén si obľúbilo už vyše 200 tisíc zákazníkov, ktorí sa neustále vracajú. Hodnotí spokojná užívateľka, blogerka Eva Stalder: „Od útleho detstva mám rozbité bedrové kĺby na kašu a dodnes sa úspešne vyhýbam operácii. Robím cielene všetko preto, aby ma pod nôž nedostali. Dopĺňanie kolagénu je jednou z mojich zbraní. Dostala som naozaj účinný produkt, ktorý mi zlepšil kvalitu života.“

Inca Collagen: Pre koho je vhodný kolagén a v ktorom veku najviac oceníte kvalitný doplnok výživy?
zdroj: Inca Collagen

Azda jedinou skupinou spomedzi dospelých, ktorá je vylúčená z užívania kolagénu, sú tehotné ženy, dôvodom je prísna legislatíva. Kolagén však veľmi oceňujú mamičky po pôrode a počas dojčenia, kedy už žiadne obmedzenia neplatia. Inca Collagen pomohol aj zákazníčke Livke Gaľovej: „Nikdy som neholdovala doplnkom výživy napriek tomu, že som stále mala problémy s pleťou. No vek a pôrod ukázali, že je treba trošku pomôcť tomu, čo podčiarkuje ženskú krásu. Vďaka Inca Collagenu mi prestali padať vlasy, dokonca začali rásť nové, zlepšila sa mi pleť, nechty sú pevnejšie. Okrem toho som začala cvičiť a kolagén, ktorý si stále dám ráno po tréningu s pomarančovým džúsom, mi cvičenie uľahčuje a nepociťujem bolesť svalov či kĺbov.“

Inca Collagen: Pre koho je vhodný kolagén a v ktorom veku najviac oceníte kvalitný doplnok výživy?
zdroj: Inca Collagen

Oplatí sa teda užívať kolagén? Ak si zvolíte kvalitný, akým je aj Inca Collagen, tak áno. Môže vám pomôcť:

  • posilniť chrupavku, zlepšiť pevnosť kostí, pružnosť najrôznejších tkanív v tele,
  • znížiť bolestivosť kĺbov a pohybovej sústavy,
  • zamedziť rozvoju degeneratívnych ochorení pohybovej sústavy,
  • regenerovať telo po záťaži, zákroku alebo zranení,
  • pomáha na pokožku, udržiava jej elasticitu, štruktúru a jednotný tón,
  • pomôcť dokáže aj pri redukcii pigmentových škvŕn alebo strií,
  • pomáha pri regenerácii pokožky po akné, šúpaní, pri podpore suchej a namáhanej pokožky,
  • eliminuje jemné vrásky, zamedzuje tvorbe nových,
  • podporuje vlasové korienky, čím napomáha rastu silnejších a zdravších vlasov,
  • zlepšuje rast a kvalitu nechtov.

Je to skrátka pomocník do voza i do koča. Aby ste sa dobre cítili, vyzerali a aby váš vek bol skutočne len číslo. Kvalitný kolagénový doplnok pomáha všestranne, čo je jeho najväčšou výhodou.

Pridaj komentár