Dátum: 14. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Hlavné mesto spúšťa sieť workoutových ihrísk aj s tréningovým programom

Nové ihriská sa nachádzajú na nábrežiach Dunaja, spojené sú bežeckými okruhmi.

V centre hlavného mesta pribudlo šesť nových workoutových ihrísk spojených bežeckým okruhom na oboch nábrežiach Dunaja. Dopĺňajú tak miesta, ktoré prirodzene využívajú športovci, napríklad bežci, už v súčasnosti. Cieľom projektu s názvom Cvičko je podporiť záujem o pohyb a šport aj u ďalších obyvateľov. Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková.

Hlavné mesto spúšťa sieť workoutových ihrísk aj s tréningovým programom
Zdroj: facebook.com/Bratislava.sk

Nový projekt s názvom Cvičko sa zameriava na podporu zdravého životného štýlu, na oblasť športu a pohybu. Priamo v centre mesta pribudlo šesť nových workoutových ihrísk, zostava jednotlivých cvičiacich prvkov sa na každom ihrisku líši. Niektoré sú uspôsobené viac na posilňovanie s vlastnou váhou, iné zase na posilnenie srdcovo-cievneho systému. „Dnes otvárame nie jedno, ale rovno šesť nových workoutových ihrísk a chceme, aby si ich užili aktívni športovci, ale aj tí, ktorí možno pohyb do svojho života práve začleňujú. V rámci Cvička preto k ihriskám prinášame bezplatne aj „videonávod“ ako ich používať, a to prostredníctvom trénerského programu od Maroša Molnára, jedného z našich top slovenských trénerov,“ priblížil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Hlavné mesto spúšťa sieť workoutových ihrísk aj s tréningovým programom
Zdroj: facebook.com/Bratislava.sk

Nové ihriská – cvičká – sa nachádzajú na nábrežiach Dunaja, spojené sú bežeckými okruhmi. Popri rieke tak vznikli nové športové stanovištia: Cvičko Lanfranconi, Cvičko Most SNP, Cvičko Promenáda, Cvičko Tyršák a Cvičko Apollo. Na všetkých sú umiestnené info tabule s popisom a tipmi, ako správne cvičiť a využívať jednotlivé prvky. Vybudovanie sieti nových exteriérových ihrísk bola možná aj vďaka výraznej podpore súkromného partnera, spoločnosti ČSOB. „Sme radi, že môžeme aj týmto spôsobom pomôcť k tomu, aby bolo z Bratislavy lepšie a aktívnejšie miesto pre život,“ uviedol generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár.

Pridaj komentár