Dátum: 5. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Agresívny taxikár napadol cyklistu

Najprv do neho narazil a potom sa ho snažil prejsť autom.

Taxikár v Bratislave po predchádzajúcej výmene názorov úmyselne narazil do cyklistu, spôsobil mu tým viaceré zranenia a poškodil aj elektrobicykel. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v stredu 4. mája krátko po 16:00 prechádzal vodič taxislužby s vozidlom Škoda Octavia po Štefánikovej ulici vo vyhradenom jazdnom pruhu pre vozidlá MHD, pričom riskantnou jazdou obehol cyklistu na elektrobicykli. „Obaja zakrátko zastavili na križovatke, kde medzi nimi prebehla výmena názorov,“ uviedol Szeiff.

Cyklista sa potom pohol dopredu, taxikár však za ním vyštartoval a zozadu do neho narazil tak, že cyklista spadol z bicykla na kapotu jeho auta. „Po tomto vodič prudko zabrzdil a cyklista z kapoty spadol na vozovku. Vodič reagoval tým, že znovu prudko zrýchlil,“ uviedol Szeiff. Cyklista sa rukami a telom snažil odtlačiť od vozidla, to ho však tlačilo pred sebou ešte približne 10 metrov, pričom mu prešlo po nohe aj po bicykli. Taxikár následne z miesta odišiel. Cyklista utrpel zranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie.

Policajti ešte pred polnocou vodiča taxi vypátrali, zadržali ho a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený policajt začal stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 66-ročnému taxikárovi trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.


Pridaj komentár