Dátum: 29. júna 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
ZOO organizuje počas leta viac ako 250 komentovaných kŕmení

Bratislavská ZOO organizuje počas leta spolu viac ako 250 komentovaných kŕmení u 40 rôznych druhov zvierat, s viacerými novinkami. Informovala o tom hovorkyňa ZOO Alexandra Ritterová. Komentované kŕmenia sa konajú priamo pri výbehoch zvierat a trvajú približne 30 minút. Lamám, zubrom a žirafám môžu dať počas komentovaného kŕmenia potravu aj návštevníci.

„Do programu komentovaných kŕmení sme pridali nové zaujímavé vtáčie druhy, ktoré chceme návštevníkom priblížiť,“ priblížila Kristína Šnegoňová. Ide napríklad o papagáje lori trojfarebné, rybáriky smejivé, ibisy, lyžičiare, hlaholky, chochlačky, či hrdzavku. Súčasťou komentovaných kŕmení budú počas leta aj pelikány. Program komentovaných kŕmení je zverejnený na stránke ZOO a sociálnych sieťach.

Chovatelia počas komentovaných kŕmení vysvetľujú aj potreby zvierat a riziká spojené s nekontrolovaným prikrmovaním. „Na základe svojich dietetických potrieb má každé zviera presne určenú kŕmnu dávku. Nesprávne kŕmenie môže zhoršiť zdravotný stav zvieraťa a vyvolať konflikty u skupinovo žijúcich zvierat,“ upozorňuje Ritterová. Preto je podľa nej dôležité, aby návštevníci rešpektovali návštevnícky poriadok a nekŕmili zvieratá svojvoľne.

Okrem komentovaných kŕmení môžu záujemcovia navštíviť Gazdovský dvor, ktorý je novou časťou ZOO s atmosférou menšieho gazdovstva, kde sú malé hospodárske zvieratá, vidiecka záhradka, jazierko a originálne drevené dekorácie. Na kontaktnej lúke sa nachádzajú miniatúrne plemená oviec a kôz, ktoré je možné kŕmiť krmivom z automatu. ZOO Bratislava je domovom pre 200 druhov zvierat z celého sveta a je otvorená denne od 09.00 do 19.00 s posledným vstupom o 18.00.

Pridaj komentár