Dátum: 29. júna 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Tip na víkend: Živá história na hrade Devín

Už tento víkend hrad Devín ožije. Za jeho hradbami budete môcť interaktívnou formou zažiť významné obdobia v dejinách hradu Devín – pravek, starovek, ranný a vrcholný stredovek, renesanciu, baroko a dobu Uhorského kráľovstva.

Hudba, remeslá či dobová kuchyňa

Už túto sobotu 29. júna 2024 o 10:00 sa otvoria na hrade Devín brány pre všetkých milovníkov histórie. Tí budú môcť vidieť rôzne šermiarske či hudobné vystúpenia, zúčastniť sa prednášok, spoznať prácu sviečkara, kováča, bylinkárky, vidieť stolársku dielňu a kníhtlač, zahrať si dobové hry ale aj ochutnať tradičné a dobové jedlá. Pripravený bude tiež sprievodný program ako dobové tábory, ukážky rôznych zbraní, detské hry, historická strelnica, drevený kolotoč a raznica mincí.

Zdroj: www.hraddevin.mmb.sk

V sobotu sa po otvorení brán program začne slávnostným sprievodom účinkujúcich skupín, predstavením programu a krátkou ukážkou každej skupiny. Nasledovať budú šermiarske vystúpenia, prednáška o vzniku hlaholiky, ukážky streľby, ďalšie šermiarske vystúpenia a na záver si budete môcť vypočuť dobovú hudbu v podaní Musica Ursusica. Ukončenie podujatia bude pre tento deň o 18:30.

V nedeľu sa podujatie rovnako začne slávnostným sprievodom, nasledovať budú tiež šermiarske vystúpenia aj ukážky streľby ale bude aj program pre deti v podobe rytierskeho výcviku a inscenovanej bitky s rytiermi s bezpečnými molitanovými mečmi či workshopu na tému Stredoveký nákup. Pre dospelých bude pripravená prednáška na tému Každodennosť a úloha ženy v stredoveku. Vyvrcholením podujatia bude opäť koncert Musica Ursusica.

Základné vstupné na obidva dni je 20 EUR, na jeden deň 12 EUR. Zľavnené vstupné (deti od 6 do 15 rokov, žiak/-čka a študent/-ka, seniori 65+) na obidva dni je 10 EUR, na jeden deň 6 EUR.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Pridaj komentár