Dátum: 10. januára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Železnice nevypravia na západe takmer 80 spojov

Veľké výpadky vlakov z prevádzkových dôvodov na strane dopravcu sa týkajú osobnej dopravy na štyroch tratiach. Spoločnosť dlhodobo zápasí s nedostatkom rušňovodičov najmä na západe krajiny.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) v tomto týždni od 10. do 16. januára z prevádzkových dôvodov nevypraví na tratiach západného Slovenska takmer osemdesiat vlakových spojov. Štátny osobný vlakový dopravca o tom informuje na svojom portáli s tým, že aktuálna situácia sa môže priebežne zmeniť. Veľké výpadky sa týkajú osobnej dopravy na štyroch traťových úsekoch.

Na linke Trnava – Bratislava – Kúty a späť spoločnosť odriekla počas dňa 28 vlakov, medzi Pezinkom, hlavným mestom a Malackami desať, na trati Bratislava – Senec – Nové Zámky/Galanta a späť 29 a medzi Braratislavou a Komárnom 11 spojov. „ZSSK sa za spôsobené nepríjemnosti a zníženie komfortu pri cestovaní cestujúcim ospravedlňuje,“ uviedol dopravca na svojom webe. Spoločnosť dlhodobo zápasí s nedostatkom rušňovodičov najmä na západe Slovenska.

Na mohutný výpadok vlakov národného dopravcu upozorňuje aj Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji.

Pridaj komentár