Dátum: 2. marca 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Zažite nedeľu s deťmi v znamení ekológie

Centrum ekovýchovy na Kamzíku je pre verejnosť otvorené už takmer rok. Okrem iných aktivít tento rok deťom ponúka aj dni, kedy budú k dispozícii lektori, spolu s ktorými budú môcť bádať, objavovať vyrábať a učiť sa niečo o prírode a ekológii. Jedna takáto nedeľa bude aj zajtra, 3. marca 2024.

Ekológia hrou každú prvú nedeľu v mesiaci

Centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum na Kolibe od svojho vzniku organizuje rôzne aktivity pre školy, prednášky či kurzy. Okrem toho v spolupráci s DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie pripravilo pre deti aj 11 dní v roku, kedy sa budú môcť prísť naučiť niečo o ekológii na vlastnej koži spolu s rodičmi či starými rodičmi. Tieto podujatia sa uskutočnia každú prvú nedeľu v mesiaci od 10:00 do 17:00.

Každý mesiac bude pre deti pripravený program s inou témou. Zajtrajšia téma je VODA. Deti zistia, aký je význam lesných prameňov a studničiek, akí v nich žijú obyvatelia, budú môcť pozorovať meteorologické javy v prepojení na pranostiky či zmerať teplotu, tlak vzduchu a mnoho ďalšieho. Aktivity sa v závislosti od počasia budú konať vonku alebo v arboréte. Všetky tieto aktivity sú bezplatné.

Viac o podujatí nájdete TU.

Pridaj komentár