Dátum: 29. februára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Zaslali svoje intímne fotografie, stali sa terčom vydierania

Polícia zadržala páchateľov, ktorí vydierali poškodených po zaslaní ich intímnych fotografií.

Vyšetrovateľ obvinil štyri osoby z pokračovacieho zločinu vydierania v súbehu s prečinom podvodu. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, páchatelia pod vymysleným ženským profilom na internetovom fóre pre dospelých nadviazali komunikáciu s viacerými poškodenými a viedli s nimi komunikáciu so sexuálnou tematikou.

Poškodení zaslali svoje intímne fotografie v domnienke, že komunikujú s dospelou ženou. „Po zaslaní fotografií im volal muž vydávajúci sa za otca maloletej dcéry. Ten im oznámil, že dcéra sa po prezretí fotografií psychicky zrútila a rozbila telefón,“ uviedla hovorkyňa. Údajný otec maloletej žiadal poškodených o náhradu za rozbitý telefón v rôznych sumách s hrozbou, že ak nezaplatia, nahlásia ich na polícii. Poškodení zaslali stovky eur na rôzne účty.

Policajti po vykonaní procesných a operatívnych úkonov zadržali štyri osoby, u ktorých vykonali domové prehliadky a iné zaisťovacie úkony. Obvineným hrozí trest odňatia slobody na štyri roky až 10 rokov. V prípade dvoch obvinených vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby.


Pridaj komentár