Dátum: 9. júna 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Začínajú s rekonštrukciou ciest Slovenský Grob - Viničné a Blatné - Šenkvice

Správca ciest Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) začína v pondelok 12. júna s rekonštrukciou dvoch ciest. Ako informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman, ide o cestu III/1084 zo Slovenského Grobu do Viničného a cestu III/1046 z Blatného do Šenkvíc. Správa ciest BSK ich bude realizovať pomocou technológie recyklácie za studena na mieste. Ako uviedol predseda BSK Juraj Droba, na tento rok majú naplánované rekonštrukcie 23 úsekov ciest II. a III. triedy v celkovej dĺžke 55 kilometrov. „Keďže rozsah prác je dosť veľký, viaceré úseky robíme súbežne,“ dodal.

V prípade rekonštrukcie cesty III/1084 Slovenský Grob – Viničné ide o druhú fázu, resp. pokračovanie revitalizácie dvojkilometrového úseku, ktorý začali opravovať minulý rok. Pokračovať budú aj ďalšími čiastkovými etapami. „Práce budú realizované počas celkovej uzávierky dopravy v intraviláne obce Viničné na ceste III/1084 od križovatky s II/503 po miestnu komunikáciu Družstevná ulica s vyznačením obchádzkovej trasy po miestnych komunikáciách,“ priblížila Forman. Predpokladaný koniec rekonštrukcie je júl tohto roku.

Rovnako použitím technológie recyklácie za studena na mieste začnú župní cestári od pondelka s rekonštrukciou cesty III/1046 – Blatné – Šenkvice v celkovej dĺžke takmer 4,6 kilometra. Práce budú realizovať počas celkovej uzávierky dopravy na ceste III/1046 v úseku Šenkvice – Blatné s vyznačením obchádzkových trás po priľahlých regionálnych cestách. „Celkovú uzávierku dopravy, okrem nevyhnutého prístupu obyvateľov priľahlých nehnuteľností, si vynútil rozsah prác v intraviláne obce Blatné,“ vyhlásila Forman. Práce by mali byť hotové do konca júla.


Pridaj komentár