Dátum: 18. októbra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Výstavba terminálu vo Vrakuni obmedzí vlakovú dopravu z Bratislavy do Komárna

Výstavba terminálu integrovanej osobnej prepravy (TIOP) vo Vrakuni obmedzí železničnú dopravu z Komárna do Bratislavy. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od pondelka 23. októbra do soboty 9. decembra zavádza mimoriadny cestovný poriadok na trati Bratislava hlavná stanica – Dunajská Streda – Komárno. Ako informuje hovorca ZZSK Tomáš Kováč, dôvodom je výstavba TIOP Vrakuňa, ktorá obmedzí železničnú dopravu v úseku trate Bratislava Nové Mesto – Podunajské Biskupice.

Terminál vo Vrakuni sa bude nachádzať blízko súčasného obratiska trolejbusov a autobusov na Čiližskej. Po dokončení výstavby by mal umožniť pohodlný prestup medzi vlakmi a MHD v tejto lokalite. Všetky vlaky v úseku Bratislava Nové Mesto – Podunajské Biskupice budú v danom období nahradené autobusmi. „Autobusy budú premávať medzi stanicami denne v hodinových intervaloch, ktoré budú doplnené v dopravnej špičke do 30-minútového intervalu,“ priblížil Kováč. Autobusy budú naviazané na príchody a odchody vlakov smer Dunajská Streda a Komárno v stanici Podunajské Biskupice.

Vlakov, ktoré jazdia v úseku Podunajské Biskupice – Dunajská Streda – Komárno, sa obmedzenia nedotknú. Premávať budú podľa cestového poriadku, ktorý je platný od 1. októbra. „V úseku Bratislava hlavná stanica – Bratislava Nové Mesto budú v tomto období všetky vlaky odrieknuté bez náhrady,“ poznamenal hovorca ZSSK. Náhradné autobusy budú obsluhovať aj železničnú zastávku Bratislava-Vrakuňa na MHD zastávke Železničná. Pre lepšiu dostupnosť budú autobusy obsluhovať aj MHD zastávku Klientské centrum, kde bude možné prestúpiť na MHD linku 61 smer Hlavná stanica.


Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR vyslalo na žiadosť polície do Ružinova posádku rýchlej zdravotnej pomoci. „Záchranári smerujú k 87-ročnej žene s akútnou reakciou na stres. Žiadne iné zranenia z miesta nie sú hlásené,“ informovalo stredisko na sociálnej sieti.

Pridaj komentár