Dátum: 11. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Vodič unikal pred rakúskymi policajtmi, chytili ho až v Bratislave

Policajti zistili, že 49-ročný vodič mal súdom uložené dva zákazy činnosti viesť motorové vozidlá.

Vodič z Bratislavy unikal pred rakúskymi policajtmi, chytili ho až v Bratislave. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v stredu zastavila hliadka rakúskych policajtov v obci Eckhartsau vozidlo Renault s bratislavskými evidenčnými číslami. „Vodič hliadke uviedol nepravdivé údaje a pri následnej konfrontácii s policajtom z miesta ušiel,“ uviedol hovorca. Hliadka začala vozidlo prenasledovať, avšak vodič na opakované výzvy na zastavenie nereagoval a unikal smerom na územie Slovenska.

Unikajúci vodič nereagoval ani na uzáveru cesty služobnými autami, dokonca pri prenasledovaní ohrozil jedného z policajtov. Ten na vozidlo vystrelil a prestrelil mu pneumatiku, vodič však ani po odpadnutí pneumatiky nezastavil a unikal ďalej na disku. Pokračoval až na Bosákovú ulicu v Petržalke, kde odstavil vozidlo a z miesta chcel utiecť. Tam ho hliadky zadržali a eskortovali na policajné oddelenie. Následne zistili, že 49-ročný vodič mal súdom uložené dva zákazy činnosti viesť motorové vozidlá.

Poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. „V súčasnosti sú s podozrivým 49-ročným Bratislavčanom vykonávané procesné úkony. K zraneniu osôb alebo k spôsobeniu škody v súvislosti s prenasledovaním unikajúceho vozidla neprišlo,“ uzavrel Szeiff.


Pridaj komentár