Dátum: 16. mája 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Ďalší obrovský úspech Bratislavskej kriminálky v boji proti drogám

Policajtom bratislavskej krajskej kriminálky na základe výbornej operatívno-pátracej činnosti prinieslo niekoľkomesačné intenzívne vyšetrovanie drogovej trestnej činnosti zaslúžený výsledok.

facebook.com/KRPZBA

V piatok (13. mája 2022) sa podarilo Bratislavskej pohotovostnej jednotke zadržať dve osoby podozrivé z predaja a prechovávania omamných a psychotropných látok najmä kokaínu a pervitínu.

25-ročný Marek z Bratislavy je podozrivý z predaja a prechovávania omamných a psychotropných látok minimálne od roku 2019 až do súčasnosti.  Omamné a psychotropné látky mal prechovávať i v skladovom priestore v jednej z administratívnych budov v Bratislave. Na uvedenom mieste mal držať taktiež konope s hmotnosťou 148,41 g, čo zodpovedá 296 obvykle jednorazových dávok drogy. V osobnom motorovom vozidle zn. Renault mal prechovávať hrudkovitý materiál s obsahom kokaínu o hmotnosti 17 g, čo predstavuje minimálne 341 obvykle jednorazových dávok drogy. Kokaín mal kupovať od 26-ročného Andreja taktiež z Bratislavy. Ten mal minimálne od mája roku 2020 do súčasnosti predávať alebo bezplatne poskytovať iným osobám prevažne kokaín, ktorý prechovával aj v jednom z bytom v druhom bratislavskom okrese. V uvedenom byte mal držať dva biele kvádre zalisovaného hrudkovitého materiálu s celkovou hmotnosťou 702,39 g, v ktorých bola zistená prítomnosť kokaínu. Toto množstvo predstavuje minimálne 9 365 obvykle jednorazových dávok drogy. Menovaný mal doma zmiešavať kokaín s glutamínom a následne striekať acetónom, aby sa látka zlepila.

Súhrnná cena popísaného množstva kokaínu nájdeného v byte obývanom 25-ročným Andrejom predstavuje hodnotu najmenej 56 191,20€


Pridaj komentár