Dátum: 13. mája 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Vazovova ulica je pre nahlásenú hrozbu na univerzite uzavretá

Vazovova ulica v Bratislave je pre nahlásenú hrozbu na univerzite uzavretá. Ako informuje bratislavská mestská polícia (MsP), na mieste zasahujú hliadky mestskej aj štátnej polície a usmerňujú chodcov a dopravu v okolí. „E-mailová hrozba súvisiaca s Technickou univerzitou na Vazovovej ulici prišla na viacero adries mestskej polície,“ konštatuje MsP s tým, že policajti kontrolujú priestory univerzity.

Polícia SR na sociálnej sieti uviedla, že prípad nahlásenej bomby na univerzite si prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA). „Dnes v ranných hodinách sme prijali oznámenie o výhražnom e-maile, že v jednom z objektov Slovenskej technickej univerzity (STU) na Vazovovej ulici v Bratislave sa nachádza bomba,“ uvádza polícia s tým, že na miesto okamžite vyslali policajtov a v spolupráci s vedením školy nariadili evakuáciu.

Aktuálne pyrotechnici a psovodi so špeciálne vycvičenými psami objekt podrobne prehľadávajú. „Prípad si prevzala NAKA, po vykonaní prvotných úkonov bude vyšetrovateľ tento skutok právne kvalifikovať,“ dodala polícia.

Pridaj komentár