Dátum: 14. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Úchvatná šou v nedeľu odštartovala festival Starmus

Festival Starmus sa koná už siedmy rok, tentokrát v Bratislave. Je to festival vedy a umenia, kde budú počas týždňa prednášať svetoznámi vedci, medzi ktorými sú aj laureáti Nobelových cien.

Úvodný koncert prilákal tisíce ľudí

Festival sa koná v dňoch 12. – 17. mája 2024. Je plný známych mien z oblasti vedy, ekonómie, fyziky, ochrany životného prostredia a prednášať budú dokonca aj astronauti. Prevažná časť festivalu sa bude konať na zimnom štadióne Ondreja Nepelu od pondelka 13. mája. Oficiálne však odštartoval už v nedeľu 12. mája veľkolepým koncertom v areáli výstaviska Incheba. Svoje umenie predviedol francúzsky hudobník a skladateľ Jean-Michel Jarre, ktorý si pre fanúšikov pripravil okrem takmer dvojhodinového hudobného zážitku aj laserovú šou, pri ktorej využil až 200 dronov či umelú inteligenciu. Diváci to hodnotili ako úžasný vizuálny zážitok. Svetelné efekty, ohňostroj, farebne vysvietené ufo či vizualizácia na stenách Auparku mala skutočne svoje čaro. Špeciálnym hosťom koncertu bol aj gitarista skupiny Queen Brian May, ktorý zároveň patrí medzi zakladateľov tohto festivalu.

O tom, že išlo o naozaj veľkú akciu svedčí aj fakt, že kvôli koncertu musel byť dokonca na určitý čas uzatvorený Most SNP a niektoré priľahlé ulice. Na koncert prišlo podľa odhadov 40 000 ľudí. Viac informácií o festivale nájdete TU.

Fotografie z koncertu si môžete pozrieť v galérii nižšie.

Pridaj komentár