Dátum: 9. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V súvislosti s nedeľným futbalom nezaznamenali policajti hromadné narušenie verejného poriadku

Policajti v nedeľu 8. mája v súvislosti s futbalovým zápasom medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava nepredviedli žiadne osoby.

V súvislosti s futbalovým zápasom medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava v nedeľu 8. mája nezaznamenali bratislavskí policajti hromadné narušenie verejného poriadku ani spáchanie žiadneho trestného činu. Informoval o tom v tlačovej správe bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Ako ďalej uviedol, policajtom sa podarilo ešte pred samotným konaním športového podujatia eliminovať príchod rizikových fanúšikov zo zahraničia do Bratislavy.

„V priebehu bezpečnostného opatrenia policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave na mieste vyriešili dva prípady, keď účastníci podujatia porušili zákon o organizovaní športových podujatí. V obidvoch prípadoch išlo o použitie pyrotechnických predmetov,“ povedal Szeiff. V prvom prípade podľa neho policajti uložili blokovú pokutu na mieste vo výške 20 eur, v druhom prípade pokutu vo výške 100 eur. „Na policajné oddelenia v bratislavskom kraji neboli predvedené žiadne osoby,“ doplnil hovorca.

Na zabezpečenie verejného poriadku podľa Szeiffa dohliadali príslušníci poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície, ako aj odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru. „Spolupráca bola zabezpečená aj hliadkami Mestskej polície Bratislava,“ dodal Szeiff.


Pridaj komentár