Dátum: 22. októbra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V športovom areáli v Devínskej Novej Vsi pribudla nová lezecká stena

Zámer bol jedným z prioritných v oblasti športu a komisia športu a kultúry ho odporučila realizovať.

V športovom areáli Ivana Bukovčana v bratislavskej Devínskej Novej Vsi pribudla nová lezecká stena. „Revitalizácia športového areálu je postupná a načasovaná tak, aby plánovaná prístavba a nadstavba základnej školy (ZŠ) Ivana Bukovčana nenabúrala zrealizované práce,“ uvádza Devínska Nová Ves na sociálnej sieti. Umelú lezeckú boulder stenu s dopadovou zónou osadili na drevenú konštrukciu do priestoru pri bežeckej dráhe.

Zdroj: facebook.com/devinskanovaves.sk

Zámer bol jedným z prioritných v oblasti športu a komisia športu a kultúry Devínskej Novej Vsi ho odporučila realizovať. „Ide o investíciu mestskej časti, ktorá prinesie kvalitný lezecký element do Devínskej Novej Vsi a ponúkne pre staršie deti fyzické výzvy,“ uviedla mestská časť.

Bouldering je druh lezenia bez použitia lana na malých skalných blokoch, nízkych skalách alebo výškovo nízkej stene. „Bouldrovka je časť steny, kde sa lezie niekoľko metrov nad zemou a dopadisko je tvorené špeciálnymi matracami,“ vysvetlila mestská časť. Väčšinou sú to farebne vymedzené trasy, kde sa používajú len konkrétne chyty a stupy. „Bouldering si získal svoju popularitu hlavne u začínajúcich lezcov vďaka svojej nenáročnosti vzhľadom na vybavenie a skúsenosti,“ uzavrela.

Zdroj: facebook.com/devinskanovaves.sk

Pridaj komentár