Dátum: 14. augusta 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V rámci akcie zameranej na drogovú trestnú činnosť zadržali štyri osoby

Vyšetrovateľ už spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinených osôb, pričom na rozhodnutie sudcu o ich vzatí do väzby v súčasnosti čakajú v cele policajného zaistenia.

Operatívci bratislavskej krajskej kriminálky vykonali v priebehu tohto týždňa akciu s názvom Sodoma zameranú na drogovú trestnú činnosť, v rámci ktorej boli zadržané štyri osoby. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková, policajti vykonali na území Bratislavského a Trnavského kraja viacero domových prehliadok a zaistili značné množstvo drog, zbrane, finančnú hotovosť a iné veci pochádzajúce z trestnej činnosti.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi formou spolupáchateľstva spáchaného závažnejším spôsobom konania 31-ročnému Karolovi M. a 27-ročnej Michaele D. z Bratislavy., 30-ročnému Dávidovi U. z okresu Dunajská Streda a 27-ročnému Alexandrovi H. z okresu Senec.

Vyšetrovateľ už spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinených osôb, pričom na rozhodnutie sudcu o ich vzatí do väzby v súčasnosti čakajú v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí Karolovi M. a Michaele D. za uvedené konanie trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. V prípade obvinených Dávida U. a Alexandra H. je trestná sadzba desať až 15 rokov.

Pridaj komentár