Dátum: 13. septembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V petržalských škôlkach zostali voľné miesta, veľa detí nenastúpilo

Petržalka avizovala, že tento rok môžu prijať o 250 detí viac, a to vďaka novým triedam.

V petržalských škôlkach v Bratislave zostali voľné miesta, veľa detí nenastúpilo. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Ján Hrčka. „Druhý rok intenzívne rozširujeme kapacity v našich materských školách (MŠ), lebo je dlhodobo avizovaný problém s nedostatkom miest. Dnes som sa dozvedel, že celý minulý týždeň obvolávalo naše školské oddelenie rodičov neprijatých detí, lebo veľa detí nenastúpilo a ostávajú nám voľné miesta,“ uviedol starosta s tým, že do dnešného dňa sa nepodarilo naplniť kapacitu petržalských škôlok.

Podmienkou prijatia do MŠ v Petržalke je, aby dieťa dosiahlo k 1. septembru vek tri roky. „Ak sa nenaplní kapacita staršími, budeme prijímať aj deti, ktoré budú mať tri roky do 31. decembra 2021,“ skonštatoval Hrčka s tým, že nová MŠ v budove Základnej školy Turnianska by mala byť otvorená k 15. októbru a tam tiež ešte ostali voľné miesta, len nástup bude zhruba o mesiac posunutý. Záujemcovia o umiestnenie dieťaťa do petržalskej škôlky môžu telefonovať na číslo 0947 487 101.

Prvé kolo posielania žiadostí do petržalských MŠ sa konalo v máji. Z dôvodu nedostatočnej kapacity mohla mestská časť vyhovieť iba 913 žiadostiam z celkového počtu 1 553. Viac ako 600 žiadostí tak muselo byť zamietnutých. Mestská časť avizovala, že tento rok budú môcť do verejných škôlok prijať približne o 250 detí viac, keďže rekonštrukciou existujúcich priestorov pribudli ďalšie triedy.

Pridaj komentár