Dátum: 29. júla 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V Petržalke otvorili najväčšiu pumptrackovú dráhu v strednej Európe

V bratislavskej Petržalke otvorili najväčšiu pumptrackovú dráhu v strednej Európe. „PumpPark Petržalka je komunitný projekt organizovaný dobrovoľníkmi. 

Nachádza sa na Haanovej ulici, uprostred najväčšieho sídliska na Slovensku a poskytuje možnosti pre športové vyžitie nielen pre obyvateľov oblasti, ktorá má chronický nedostatok verejných športovísk, ale aj pre širokú verejnosť,“ uvádza na svojej webovej stránke Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý projekt finančne podporil.

V posledných štyroch rokoch realizovali prestavbu starej bikrosovej dráhy na pump track s asfaltovým povrchom. Je to v súčasnosti najväčší pump track s asfaltovým povrchom na území Slovenska. „Posledná etapa prestavby na jeseň 2020 a úvodné mesiace prevádzky prebehli počas výrazných pandemických obmedzení. Úvodné podujatie sa teda nemohlo konať, ale v rámci uvoľňovania opatrení sa podarilo usporiadať kolo celoslovenskej série Pump Cup-u a v rámci tohto podujatia športovisko aj oficiálne otvoriť,“ vysvetlila samospráva.Názov PumpPark Petržalka dostal po internetovom hlasovaní. „PumpPark tak ako je naprojektovaný, je po realizácii dĺžkou svojich dráh najväčším areálom svojho druhu v strednej Európe,“ uvádza BSK. Myšlienka na realizáciu projektu vznikla na pôde občianskeho združenia Pedál v prostredí cyklistických nadšencov. „Títo sa do jeho realizácie pustili už v roku 2014, ale keďže športovisko konceptu pumptrack ešte vtedy nebolo v našich podmienkach známe, jeho realizácia bola dlhá a problematická,“ doplnil kraj.

Areál poskytuje možnosť športového vyžitia pre vyznavačov kolesových športov rôznej výkonnosti a veku, najmä cyklistov, ale aj kolobežkárov, skejterov a inline korčuliarov. Po dokončení prestavby je k dispozícii takmer 600 metrov dráh rôznej obtiažnosti.

Pridaj komentár