Dátum: 13. mája 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V Horskom parku niekto spílil 15 mladých dubov, ktoré vysadilo mesto

Primátor Bratislavy Matúš Vallo je činom šokovaný, mesto podáva trestné oznámenie.

V bratislavskom Horskom parku niekto spílil 15 mladých dubov, ktoré vysadilo mesto. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo. „Na mieste činu v spolupráci s mestom už vykonala obhliadku štátna polícia a podávame trestné oznámenie. Chýbajúce duby vysadíme čo najskôr, ako to bude možné,“ uviedol Vallo, ktorý zároveň vyzval obyvateľov, aby akékoľvek informácie, ktoré môžu viesť k odhaleniu páchateľa, oznámili na magistráte alebo na mestskej polícii.


Spílenie stromov v Horskom parku má na svedomí dodávateľ údržby zelene

Spílenie stromov v Horskom parku má na svedomí dodávateľ údržby zelene

Primátor Bratislavy Matúš Vallo v stredu informoval o neoprávnenom spílení 15 mladých dubov.


„Z Bratislavy tvoríme mesto plné zelene, aby sme sa tu všetci cítili lepšie a žili v zdravšom meste. Som šokovaný a nerozumiem, prečo sa niekto rozhodol spíliť a odniesť 15 mladých dubov letných, ktoré sme minulú jar vysadili pozdĺž hlavnej promenády medzi horárňou a depom MHD,“ skonštatoval primátor Bratislavy a dodal, že mesto v Horskom parku urobilo viac zmien. „Vykonali sme zonáciu parku, výsadbu 10-tisíc sadeníc stromov, opravu mobiliáru a verejného osvetlenia a aj náhradnú výsadbu, ktorou sme nahradili 27 chorých topoľov 27 dubmi letnými,“ doplnil s tým, že vysadené duby si mali vďaka dlhovekosti užiť ešte mnohé generácie.

Neoprávnený výrub stromov v Horskom parku už prešetruje bratislavská polícia. „Doposiaľ neznámy páchateľ v rozpore s ustanoveniami zákona o ochrane prírody a krajiny vyrúbal stromy druhu dub letný v celkovom počte 15 kusov a osem stromov zničil,“ uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff s tým, že celková výška škody je predmetom vyšetrovania. Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I, policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania ochrany stromov a krov. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na tri roky.

Pridaj komentár