Dátum: 14. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V Bratislavskom kraji hrozí v pondelok výpadok až tretiny prímestských autobusových spojov

Dôvodom je nedostatok šoférov po výmene regionálneho dopravcu. Najhoršia situácia s výpadkom spojov sa očakáva v okresoch Senec a Pezinok.

V Bratislavskom kraji môže v pondelok vypadnúť až tretina prímestských autobusových spojov. Najhoršia situácia sa pritom očakáva v okrese Senec a Pezinok. Uviedol to na svojom profile na sociálnej sieti župan Bratislavského kraja Juraj Droba s tým, že túto informáciu od nového dopravcu, spoločnosti Arriva, dostal iba počas víkendu. Dovtedy Arriva tvrdila, že výpadky spojov počas prvých týždňov môžu kvôli nedostatku šoférov dosiahnuť do 5 %.

„Hoci dopravca ešte v piatok avizoval, že výpadky spojov budú prvé týždne do 5 %, zajtrajšia realita bude v najhoršom scenári až 30 %,“ uviedol Droba. Ako dodal, dôvodom má byť okrem nedostatku šoférov aj pandémia, karanténa, ale aj nechuť šoférov prejsť k novému dopravcovi.

Župan Bratislavského samosprávneho kraja preto požiadal dopravcu Arriva o bezodkladné zverejnenie spojov, ktoré nebudú vypravené a tiež naplánovať spoje tak, aby výpadky čo najmenej postihli dôležité spoje počas špičky. Od dopravcu chce tiež informovanie o vývoji situácie na dennej báze a budúci týždeň si vyžiada plán, ako zabezpečiť v čo najkratšom čase dopravnú obslužnosť celého kraja. „Upozornil som dopravcu, že župa si za nevypravené spoje bude účtovať sankcie. V plnej výške,“ dodal Droba.

Nedeľa 14. novembra je posledným dňom prevádzky služieb regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji pod hlavičkou Slovak Lines. Od 15. novembra sa totiž novým regionálnym dopravcom v Bratislavskom samosprávnom kraji stáva spomínaná spoločnosť Arriva Mobility Solutions, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní.

Pridaj komentár