Dátum: 7. januára 2023 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Trojkráľový sprievod v Bratislave

Bratislava zažila veľkolepý Trojkráľový sprievod. Sviatočnej atmosfére prialo počasie aj nadšené zoskupenie ľudí.

28. ročník Dobrej noviny vrcholil Trojkráľovým sprievodom a v pondelok sa chystá prijatie u prezidentky Zuzany Čaputovej. Kolednícka skupina z Liptovských Sliačov priniesla vianočnú dobrú novinu na prelome rokov Slovákom pôsobiacim v Ríme a vo Vatikáne. Navštívili Pápežské slovenské kolégium sv. Cyrila a Metoda, Pápežskú švajčiarsku gardu, Dikastérium pre východné cirkvi ako aj Slovenskú redakciu Vatikánskeho rozhlasu.

Trojkráľový sprievod v Bratislave
Foto: Viačeslav Šambazov

Ich program vyvrcholil účasťou na novoročnej svätej omši v nedeľu 1. januára, ktorú celebroval pápež František.

Vo štvrtok 5. januára o 17:00 navštívili koledníci Dobrej noviny zo Šurian najvyššieho zástupcu Svätej stolice na Slovensku, apoštolského nuncia Mons. Nicolu Girasoliho.

V piatok 6. januára na sviatok Zjavenia Pána, ľudovo nazývaný sviatok Troch kráľov, Dobrá novina pozvala širokú verejnosť do ulíc hlavného mesta Bratislavy na tretí ročník Trojkráľového sprievodu. Podujatie začalo na nádvorí Bratislavského hradu, odkiaľ sa slávnostný sprievod hviezdonoscov, vlajkonosičov, gajdošov a troch kráľov presunul až do ulíc Starého mesta na Hlavné námestie. Podujatie si užili aj rodiny s deťmi.

Fotogaléria: Trojkráľový sprievod v Bratislave

Pridaj komentár