Dátum: 14. apríla 2021 Autor: Michal Bartek Komentáre: 0
Tri otázky pre Máriu Rehákovú, zakladateľku a organizátorku Bratislavských módnych dní
Mária Reháková, zakladateľka a organizátorka Bratislavských módnych dní

„Tradícia Bratislavských módnych dní pokračuje aj v tomto náročnom období, i keď bez divákov, lebo podujatie, ktoré bolo súčasťou svetových prehliadok, si zaslúži kontinuitu,”

hovorí ich zakladateľka a organizátorka Mária Reháková


Kde si budú môcť čitatelia Metropoly pozrieť tohtoročnú módnu prehliadku Bratislavských módnych dní?

V prvom rade chcem povedať, že som veľmi šťastná, že sme na tohtoročnom šestnástom ročníku BMD mohli predstaviť mladých módnych návrhárov, víťazov súťaže Hľadáme nové tváre módnej scény. Bratislavské módne dni pre nich boli odrazovým mostíkom. Som rada, že ich stále vnímajú ako svoju domovskú scénu a prinášajú nové trendy, aj čo sa týka recyklovanej módy. Pokiaľ ide o samotnú prehliadku, keďže rešpektujeme všetky nariadenia, aj predvádzanie jednotlivých modelov bolo netradičné – s rešpektovaním potrebných rozostupov. Chceli sme však BMD zachovať, predstaviť začínajúcich aj etablovaných módnych tvorcov a priniesť trochu farebnosti do týchto náročných aj smutných dní. Módna prehliadka, ktorá sa uskutočnila v polovici marca, mala názov FAREBNÁ JAR a verím, že čitateľov zaujme buď na ženskom webe nášho vydavateľstva www.zenskyweb.sk alebo v televízii TA3 v relácii Šoubiz 14. a 15. apríla.

Aké modely preferujú módni návrhári v tejto sezóne?

Vzhľadom na súčasnú situáciu ide skôr o ležérnu módu, v ktorej sa človek cíti pohodlne. Modely boli originálne a najmä farebné, adekvátne názvu módnej prehliadky. A ako som povedala, často aj recyklované a s použitím prírodných materiálov.

Budú BMD pokračovať aj v lete a na jeseň, tak ako po minulé roky?

Závisí to od nariadení, ale chceli by sme zachovať tradíciu tohto podujatia. Má už šestnásť rokov a obohacuje kultúru v hlavnom meste a najmä v tomto náročnom období pomáha aj tvorcom, módnym navrhárom, aby neprišli o prácu a robili to, čo ich napĺňa a baví. Aj prostredníctvom BMD chceme ukázať, aká dôležitá je originálna móda, žiadne sériové výrobky, lebo viem, aký je dopad kvantitatívnej a takzvanej fast módy na životné prostredie. Ide nám o zachovanie originality a remesla. Zároveň elegancie a štýlu, ako aj jedinečnosti tohto podujatia.SLEDUJTE ONLINE | BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz: Prichádza FAREBNÁ JAR 2021! | SLEDUJTE ONLINE

Pridaj komentár