Dátum: 1. júla 2023 Autor: Metropola Komentáre: 2
TRAGÉDIA: Žiak podpálil časť gymnázia, pri požiari zahynul

V sobotu v ranných hodinách 18-ročný študent gymnázia pre nadané deti na Teplickej ulici v Bratislave, podpálil časť budovy. Žiak pri požiari zahynul. Predtým mal podpáliť aj motorové vozidlá na Pestovateľskej ulici.

Ako uvádza zdroj: standard.sk
Polícia potvrdila, že požiar bol vytvorený úmyselne. „Príslušníci Hasičského a záchranného zboru po uhasení požiaru spozorovali v zhorených priestoroch telo muža bez známok života. Privolaný súdny lekár na mieste konštatoval smrť,“ uviedla hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Jana Šimunková.

Šimunková potvrdila aj požiar viacerých motorových vozidiel nachádzajúcich sa v areáli jednej z firiem na Pestovateľskej ulici v Bratislave, ku ktorému privolali policajtov pred 2:00 h krátko pred požiarom školy. „V dôsledku požiaru založeného neznámym páchateľom došlo v súkromnom areáli firmy k zapáleniu šiestich motorových vozidiel a pred areálom firmy k zapáleniu ďalších ôsmich motorových vozidiel,“ priblížila.

Zdroj: https://standard.sk/381968/tragedia-na-bratislavskom-gymnaziu-ziak-podpalil-skolu-a-sam-uhorel


SITA: Polícia vyšetruje požiare v Bratislave. V priestoroch školy na Skalickej ceste horelo vo vnútorných priestoroch školy. Po uhasení požiaru hasiči našli v zhorených priestoroch ľudské telo bez známok života. U muža privolaný súdny lekár konštatoval smrť. Podľa zisťovateľa príčin požiaru bol požiar v škole založený úmyselne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

V nočných hodinách boli policajti privolaní aj k požiaru niekoľkých motorových vozidiel v areáli firmy nachádzajúcom sa na Pestovateľskej ulici. Neznámy páchateľ v areáli firmy zapálil šesť motorových vozidiel, a ďalších osem pred areálom firmy.

„Presné príčiny a okolnosti uvedených udalostí sú predmetom vyšetrovania. Vzhľadom k prebiehajúcim úkonom nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedla polícia.

2 People reacted on this

Pridaj komentár