Dátum: 17. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Tip na víkend: Noc múzeí a galérií 2024

Už túto sobotu sa môžete zúčastniť obľúbeného podujatia Noc múzeí a galérií. V tento deň budete môcť zažiť niečo výnimočné a navštíviť múzeá, galérie a iné kultúrne inštitúcie aj počas noci, a to až do polnoci.

Jubilejný 20. ročník Noci múzeí a galérií

Tento rok sa koná už 20. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées), ktoré založila francúzska iniciatíva. Jeho cieľom je prezentovať kultúrne dedičstvo, zdôrazňovať význam jeho záchrany a ochrany. Zažiť ho môžete už túto sobotu 18. mája 2024 v rôznych múzeách, galériách a iných kultúrnych inštitúciách v Bratislave ale aj iných slovenských mestách. Ide o skutočne výnimočný zážitok, kedy sa budete môcť poprechádzať tajomnými tmavými chodbami a obdivovať diela v originálnej atmosfére či absolvovať zábavné prehliadky so sprievodom, workshopy, živé vystúpenia a iné kultúrne podujatia.

Na čo sa môžete tešiť?

Ak si zakúpite špeciálnu vstupenku v hodnote 5 EUR v ktorejkoľvek inštitúcii zapojenej v Noci múzeí a galérií, môžete ju použiť aj v ostatných inštitúciách v celom Bratislavskom kraji. Deti do 12 rokov, seniori a ZŤP majú vstup zdarma. So zakúpenou vstupenkou budete môcť napríklad prebádať Starú radnicu a Apponyiho palác po tme, odvážne pátranie na hrade Devín, pozorovať slnečnú aktivitu astronomickými ďalekohľadmi, nočnú prehliadku Kelti z Bratislavy na Bratislavskom hrade, múzejnú pátračku v Múzeu židovskej kultúry a mnoho ďalšieho.

K dispozícii bude aj špeciálna doprava historickými vozidlami na bezplatnej trase v centre mesta a v cene vstupenky po bratislavských železničných spojkách. Vďaka zdieľaniu fotografií z podujatia na sociálnych sieťach sa tiež môžete zapojiť do súťaže o ceny pre celú rodinu či školské kolektívy. Po prvý raz bude možné si stiahnuť mobilnú aplikáciu Noc múzeí a galérií Bratislavský kraj, ktorá poslúži ako praktický sprievodca týmto podujatím.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Zdroj: www.nmag.snm.sk

Pridaj komentár