Dátum: 30. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Staromestskí poslanci neschválili reguláciu parkovania v zóne Hlavná stanica - Blumentál

Celomestská parkovacia politika v zóne mala platiť od 21. apríla, poslanci materiál zatiaľ neschválili.

Poslanci bratislavského Starého Mesta v utorok 29. marca neschválili celomestskú parkovaciu politiku PAAS v zóne Hlavná stanica Bratislava – Blumentál, ktorá mala platiť od 21. apríla. Projekt organizácie dopravy v zóne Hlavná stanica – Blumentál mali miestni poslanci prerokovať na utorkovom zastupiteľstve, materiál však napokon do rokovania neposunuli. Ako dôvod uviedli nedostatočné a neskoré dodanie podkladov zo strany hlavného mesta. „Uvedomujem si dôležitosť prerokovania tohto bodu,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Zároveň dodala, že je k tejto téme pripravená zvolať mimoriadne zastupiteľstvo.

PAAS

Magistrát Bratislavy spustil registráciu do systému regulovaného parkovania PAAS pre zónu Staré Mesto Hlavná stanica – Blumentál 10. marca. Zóna v Starom Meste sa má pridať k susednému Tehelnému poľu, kde regulácia funguje už od 10. januára. „Postupne sa pripojí aj ďalšia susedná časť, konkrétne zóna Ružinov – Nivy, kde už tiež spolu s mestskou časťou pripravujeme reguláciu parkovania. Regulované parkovanie tak bude na veľkej časti centrálnej oblasti Bratislavy, kde je veľký nápor na parkovanie nielen zo strany rezidentov, ale aj dochádzajúcich za prácou či službami,“ vysvetľuje mesto.

Hlavné mesto od 10. januára spustilo reguláciu parkovania PAAS v prvých troch zónach – Dvory 4, Tehelné pole a Krasňany. Od 23. marca pribudla zóna Starý Ružinov – Východ. Ďalšie časti zóny Ružinov – Nivy sa do systému budú zapájať postupne počas mesiacov máj a jún. Ročný poplatok za parkovanie pre rezidenta je 39 eur za jedno vozidlo. Návštevníci môžu v zóne zaparkovať v spoplatnenom čase len po zaplatení hodinovej sadzby alebo využiť bonusovú či návštevnícku parkovaciu kartu.

Pridaj komentár