Dátum: 1. decembra 2021 Autor: Metropola Komentáre: 0
Staré Mesto počas vianočných prázdnin zatvorí všetkých svojich 19 škôlok

Reaguje tak na rozhodnutie ministerstva školstva, ktoré predĺži prázdniny žiakom stredných a základných škôl.

Bratislavské Staré Mesto počas tohtoročných vianočných prázdnin zatvorí všetkých 19 materských škôl (MŠ) vo svojej pôsobnosti. Na dnešnom brífingu o tom informovala starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová. „Metská časť Staré Mesto prijala vzhľadom na epidemickú situáciu rozhodnutie, že od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022 budú MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti zatvorené,“ uviedla.

Staré Mesto tak reaguje na rozhodnutie ministerstva školstva, ktoré sa rozhodlo predĺžiť žiakom základných a stredných škôl zimné vianočné prázdniny. „V zaujme zníženia mobility mestská časť toto rozhodnutie rozširuje aj o MŠ,“ poznamenala Aufrichtová. Ako dodala, Staré Mesto je zriaďovateľom 19 MŠ a k dnešnému dňu eviduje zatvorené štyri z nich. „V ostatných MŠ sa riadime školským COVID semaforom, to znamená, že jednotlivé triedy sú uzatvárané podľa výskytu ochorenia,“ doplnila.

Starostka ďalej podotkla, že v triedach druhého stupňa základných škôl, kde je vysoká zaočkovanosť detí proti COVID-19, je badateľne nižší výskyt ochorenia. „Je to dôkaz toho, že očkovanie je prostriedkom na predchádzanie šírenia ochorenia,“ upozornila Aufrichtová a vyzvala obyvateľov, aby sa dali zaočkovať. V prvej a druhej vlne pandémie patrilo Staré Mesto k okresom s najnižšou infekčnosťou. „Dnes už na tom nie sme tak dobre a nie je ani taký počet zaočkovaných, ako sa predpokladalo,“ uzavrela.

Pridaj komentár