Dátum: 15. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 1
Staré mesto bude mať dva nové parky

Poslanci v Starom Meste na miestnom zastupiteľstve schválili Akčný plán mestskej časti pre rok 2024, ktorý okrem iného zahŕňa aj pomenovanie existujúcich verejných priestranstiev v Starom Meste po významných osobnostiach vedeckého a kultúrno-spoločenského života.

Staré mesto chce byť atraktívnejšie

Cieľom Akčného plánu je rozvíjať atraktívnosť Starého Mesta pre jej obyvateľov a rovnako tak aj pre návštevníkov. Jednou z priorít je preto aj zeleň a kvalitný verejný priestor, ktorý bude zameraný na chodcov a cyklistov. Toto všetko chcú zabezpečiť aj prostredníctvom dvoch parkov, ktoré budú pomenované po významných osobnostiach Slovenska.

Park Jozefa Murgaša a Park Márie Ďuríčkovej

Prvý park sa bude nachádzať v blízkosti budovy Slovenského rozhlasu a Ministerstva dopravy SR, na rohu ulice Námestie slobody a Mýtnej ulice. Bude niesť meno po slovenskom vynálezcovi – Park Jozefa Murgaša. S nápadom pomenovať park práve takto prišlo občianske združenie Klub Jozefa Murgaša a Jozefa Gregora Tajovského pri príležitosti 160. výročia jeho narodenia.

Nové pomenovanie dostane aj parčík na Medenej ulici pred Mestskými kúpeľmi s budúcou mestskou knižnicou Grössling. Park sa bude volať Park Márie Ďuríčkovej. Nápad pomenovať park práve takto vznikol z dôvodu, že Mária Ďuríčková tvorila dlhé roky na Dunajskej ulici, ktorá sa nachádza neďaleko a tiež vytvorila povesti, ktoré sa týkali prevažne Starého Mesta. S nápadom prišlo občianske združenie Litera Production. Oba návrhy zmien pomenovaní však musia prejsť ešte schvaľovacím procesom v mestskom zastupiteľstve.

1 people reacted on this

Pridaj komentár