Dátum: 26. januára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Služobný pes objavil bielu kryštalickú látku ukrytú v dámskej kabelke

Ani sklenená dóza nezabránila služobnému psovi vycvičenému na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok (OPL), aby objavil podozrivú bielu kryštalickú látku ukrytú v dámskej kabelke.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Bratislava Drahomíra Adamčíková, psa nasadili v rámci kontroly prevádzok v centre hlavného mesta.

Príslušníci finančnej správy z CÚ Bratislava kontrolovali v uplynulých dňoch spolu s políciou prevádzkové priestory podniku na Obchodnej ulici v centre Bratislavy. „Najskôr vykonali kontrolné nákupy s cieľom zistiť, či prevádzka plní zákonné povinnosti a vydáva zákazníkov pokladničné doklady,“ uviedla hovorkyňa. Keďže prevádzka doklady nevydávala, uložili jej pokutu vo výške 1000 eur. „Keďže išlo o opakované porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, na 26 hodín vydali zákaz predaja a služieb,“ doplnila.

Do kontrolnej akcie nasadili aj služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie OPL. Ten pozitívne označil otvorenú dámsku kabelku, ktorá sa nachádzala pri 24-ročnej Američanke. „Na otázku, či je to jej kabelka, odpovedala kladne. Uviedla, že sa v nej nič nenachádza,“ poznamenala Adamčíková. Policajti a colníci vyložili obsah kabelky na stôl a zistili, že vo vnútri sa nachádza peňaženka a sklenená dóza. Dóza obsahovala vrecká s neznámou bielou kryštalickou látkou. Nakoľko vzniklo podozrenie na prítomnosť OPL, policajti si osobu prevzali na ďalšie procesné úkony.

Pridaj komentár