Dátum: 26. januára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Amnesty International považuje zničenie príbytkov na Astronomickej za neprijateľné

Mestská časť Bratislava – Ružinov počas uplynulých dní zbúrala a odstránila príbytky ľudí v bytovej núdzi v blízkosti Astronomickej ulice v Bratislave.

Ako informuje organizácia Amnesty International, zbúraniu predchádzali viaceré výjazdy mestskej polície do lokality a vyjadrenia starostu Ružinova Martina Chrena o plánoch na vyčistenie lokality.

„V Amnesty International Slovensko sme presvedčení, že nútené vysťahovanie ľudí obývajúcich príbytky na Astronomickej ulici v zimnom mrazivom období bez zabezpečenia náhradného ubytovania, je absolútne neprípustné, neľudské a v rozpore s ľudskoprávnymi záväzkami Slovenska,“ povedal riaditeľ Amnesty International Slovensko Rado Sloboda. Podľa neho by Slovenské úrady mali zamerať svoje úsilie na dodržiavanie práva ľudí na primerané bývanie, a nie šliapať po ich dôstojnosti a demolovať im príbytky.

Martin Chren – ČO SA DIALO A ZMENILO V KOLÓNII NA ASTRONOMICKEJ

„Podľa medializovaných informácií nebolo búranie a vypratávanie obydlí na Astronomickej ulici uskutočnené s vedomím organizácií, ktoré sa venujú pomoci ľuďom v bytovej núdzi, ani v súčinnosti s Mestským terénnym tímom, ktorý pôsobí v rámci hlavného mesta Bratislavy,“ uvádza Amnesty International s tým, že tieto organizácie, respektíve tím magistrátu tak nemali možnosť vopred informovať ľudí bývajúcich v zbúraných obydliach ani s nimi hovoriť o možnostiach náhradného bývania či ubytovania.

Pôvodný stav kolónie na Astronomickej

Pridaj komentár