Dátum: 25. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Šesť škôlok v bratislavských mestských častiach podporia sumou viac ako 1,6 mil. eur

V bratislavských materských školách pribudne 280 nových miest.

Z výzvy, ktorú vyhlásilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR, sumou viac ako 1,6 milióna eur podporia šesť materských škôl v bratislavských mestských častiach. V tlačovej správe to uvádza MIRRI SR. „Vďaka viac ako 1,6 milióna eur pribudne v bratislavských škôlkach 280 nových miest. V našej výzve uspeli mestské časti Karlova Ves, Lamač, Petržalka, Rača, Ružinov a Staré Mesto,“ povedal štátny tajomník MIRRI SR Dušan Velič. V týchto škôlkach nielenže pribudnú nové miesta, ale budovy aj zmodernizujú. Mali by byť energeticky úspornejšie a bezbariérové. Obnovia tiež ihriská či vybavenie.

Z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) dosiaľ MIRRI SR podporilo vznik temer 10-tisíc miest v škôlkach. Zároveň napomohli zlepšiť podmienky v ďalších škôlkach. „Okrem toho sme z programu IROP vyhlásili historicky prvú výzvu špeciálne určenú na podporu materských škôl v Bratislavskom kraji, ktorý má ako vyspelý región veľmi obmedzené možnosti čerpať eurofondy. Európsku komisiu sa nám však podarilo presvedčiť, že problém s nedostatkom miest v materských školách je natoľko vážny, že potrebujeme pri jeho riešení aj pomoc z eurofondov,” uviedol Velič. Na vznik ďalších stoviek miest v materských školách v kraji poputuje suma 23 miliónov eur. Výzva je v procese vyhodnocovania. Dostali dohromady 53 žiadostí.

„Nedostatok miest v materských školách však trápi rodiny aj samosprávy po celom Slovensku. Preto riešenie tohto problému patrí k našim prioritám,” vyjadrila sa vicepremiérka a ministerka MIRRI Veronika Remišová. Je problematické dostať dieťa do materskej školy a tento problém je vypuklejší najmä vo väčších mestách, obzvlášť v Bratislave a Bratislavskom kraji, kam sa sťahujú obyvatelia z iných miest Slovenska.

Pridaj komentár