Dátum: 26. augusta 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Diviaky sa v Karlovej Vsi zdržiavajú najmä na neudržiavaných súkromných pozemkoch

Mestská časť zároveň verejne vyzýva štátne inštitúcie, aby sa premoženými diviakmi zaoberali intenzívnejšie.

Diviaky sa v bratislavskej Karlovej Vsi zdržiavajú najmä na neudržiavaných súkromných pozemkoch. Ako informuje hovorca mestskej časti Branislav Heldes, samospráva vyzvala majiteľov najväčších neudržiavaných pozemkov, aby ich upratali, zbavili po lete spadnutého ovocia a prípadné poškodené dreviny ošetrili. „Práve tieto zanedbané pozemky sú úkrytom desiatok kusov divej zveri,“ uviedol. Karlova Ves zároveň vyzýva štátne inštitúcie, aby sa premoženými diviakmi zaoberali intenzívnejšie.

Karlova Ves zaznamenala v posledných týždňoch rastúci trend podnetov od obyvateľov. „Diviaky sa vyskytujú na Starých gruntoch v blízkosti vysokoškolských internátov, v Parku SNP v Líščom údolí aj na Dlhých dieloch na uliciach Hlaváčiková, Veternicová či Hany Meličkovej,“ priblížil hovorca s tým, že tento týždeň sa diviaky objavili aj pred miestnym úradom, kde poškodzovali zeleň. Mestská časť situáciu považuje za vysoko neštandardnú. „Rozhodnutie štátnych inštitúcií, ktoré žiadajú, aby obyvatelia nahlasovali diviaky e-mailom, je neúčinné,“ zdôraznil Heldes.

Miestny úrad upozornil majiteľov šiestich najväčších neudržiavaných, zarastených a znečistených pozemkov, že ich plochy môžu byť útočiskom pre diviaky. Tie sa tam schovávajú a voľne sa pohybujú po Karlovej Vsi, čo predstavuje nebezpečenstvo pre obyvateľov, ako aj ich prípadné domáce zvieratá. „Keďže sa tieto pozemky nachádzajú v intraviláne, sú súčasťou verejnej zelene, je potrebné zabezpečiť ich pokosenie a vyčistenie,“ uzavrel s tým, že ide o vlastníkov pozemkov nad Devínskou cestou, v lokalite Krčace či na Starých gruntoch.

Pridaj komentár